Tyúkudvar a Patikakertben

Tudtátok, hogy még nem is olyan rég a baromfi és a gyümölcsfák egyfajta szimbiózisban éltek a vidéki portákon? A gyümölcsfák alatt kapirgáló tyúkok és egyéb baromfi komoly kártevőgyérítést végeztek, védték a fákat, permetszerek nélkül… és közben persze jót lakmároztak 🙂 … Nem, nem a gyári tápból… hiszen nekik is ugyanolyan fontos a…

2020. november 8.

Tüzes leves – Anyagcserét serkentő levesek IV.

A hollywood-i színészek is használják a kapszaicin jótékony hatását, Jennifer Lopez, de még Brad Pitt is :-)!!!…és azért ez már tényleg „valami”, nem ;-)?! A kapszaicin egy termogén anyag, ami serkenti a metabolizmust, azaz fokozza a kalóriaégetést. Most ugye ezért esszük, de nagyon sok más jó hatása is van. Meglepő lehet, de jótékony hatássa…

2020. június 3.

Zöld leves, avagy mindenből érdemes levest főzni …

Sorozatom második levese nem is annyira különleges. Vagy talán mégis? Épp egyeseltem a sárgarépát az ágyásaimban, és azon törtem a fejem, hogy miért kerülöm én ezt a munkát annyira, minden éven?! A szívem hasad meg a zsenge, ezeknek az élettel teli növénykéknek a kihúzgálásakor… (és ezért aztán jó sűrűn nő a sárgarépám, teljesen szakszer…

2020. május 22.

Nem mindennapi zellerkrémleves – Anyagcserét serkentő levesek I.

Sorozatom első darabja egy nem mindennapi zellerkrémleves. A célom az, hogy kicsit megpiszkáljam az anyagcsere rendszerem, hiszen időnként szükségünk van erre, mert sajnos, több okból is hajlamos lassulni, még akkor is, ha sok mindent megteszünk azért, hogy ez ne történjen meg. 🙁 Ez a leves (és terveim szerint a többi is) többféleképpen hat majd pozitív…

2020. május 18.

Nyers céklasaláta, harmonikus ízekkel és sok hasznos fito-nutrienssel

Van már sült cékla és fermentált cékla is a receptjeim között. De a nyers céklasalátának egy olyan verzióját mutatom most be, ami szerintem az egyik legjobb ízvilággal rendelkezik, nem mellesleg pedig gyulladásgátló hatóanyagokkal van felturbózva. A gyömbér, főleg, ha nyersen fogyasztjuk, nagyon jó gyulladáscsökkentő. Persze kitűnő főzve, pirítv…

2020. február 14.

Kísérleteim az élő ecettel, avagy egy elfeledett gyógyító szer újraélesztése

Mivel az ételek készítésénél már régóta használok érdekes eceteket, emellett többször is olvastam az egészségünkre való pozitív hatásukról-, ezért múlt ősszel készítettem saját, élő ecetet. Jó minőségű borecet- és almaecet alapon, a kiválasztott bogyós gyümölcseimmel, vegyesen, különböző kombinációkban. Mivel a Szent István Egyetemi…

2020. január 23.

Hogyan készüljünk a hidegebb napokra? Tippek, trükkök őszre

Követve a természet körforgását, érdemes egy-két dolgot beiktatni az őszi napi rutinba. Táplálkozás: Ilyenkor a színes zöldségeket esszük, hiszen nekik van szezonjuk, bennük van a legtöbb táp- és hatóanyag: keressük a narancs és a piros, lila színeket: a paprika, paradicsom, sárgarépa, hazai édesburgonya, a cékla vannak a legjobb formában. Ne hag…

2019. október 8.

Fermentált (tejsavasan erjesztett) paradicsom

Gyerekkorom egyik legkedveltebb vacsorája a hagymás, tört krumpli, házi savanyú káposztával. Sok hagymával, és egyáltalán nem “diétásan”: a hagymás, tört krumpli csakis megfelelő mennyiségű zsiradékkal finom (disznó-, kacsa-, libazsír). Gyakran ettük, imádtam, és én egyedül a családban még aludttejet is ittam hozzá (nem, nem volt veszélyes kombiná…

2019. szeptember 3.

Nyaralás-élmény otthon… avagy tenger gyümölcsei 15 percben 🙂

„Minden a fejben dől el”…Nem tudom, hogy így van-e, mert nem szoktam ilyen dolgokon törni a fejem, de ma megkívántam a tenger gyümölcseit… hiszen süt a nap, meleg van, nyár van… és az ember nem tölti az egész nyarat a tengerparton… én legalábbis biztosan nem :-). Mégis vágytam az érzésre… A kulináris sznobok majd azonnal felkapják a fejüket:…

2019. július 20.